O nas

O nas

Kim jesteśmy?

Tworzymy grupę specjalistów – terapeutów głosu oraz współpracujących z nimi lekarzy foniatrów i logopedów, gdyż zależy nam na kompleksowym i holistycznym podejściu do głosu.

  • W terapii stosujemy coraz bardziej popularną metodykę Doctor Vox Voice Therapy (dawniej lax vox), która uważana jest obecnie za najskuteczniejszą metodę rehabilitacji głosu na świecie. Każdy z naszych terapeutów przeszkolony jest przez samego jej twórcę prof. Ilter’a Denizoglu, co gwarantuje efektywność naszej pracy. Urządzenia Doctor Vox powstały w oparciu o lata badań nad głosem i są wciąż udoskonalane, a obecnie są coraz szerzej prezentowane na licznych konferencjach naukowych.
  • Doctor Vox Voice Therapy jest także metodyką polecaną głosom profesjonalnym, gdyż stosuje się ją w czasie rozgrzewki, wyciszania głosu i poprawy pozycji dźwięku. Pomaga także zrelaksować niepotrzebne napięcia mięśniowe i zwiększyć świadomość aparatu głosowego.
Zrzut ekranu 2019-01-08 o 14.23.17

Prof. Ilter Denizoglu

Foniatra i logopeda pochodzący z Turcji, śpiewak, twórca metodyki, wynalazca urządzeń do rehabilitacji głosu. “Terapia głosu to każdy rodzaj techniki, który zmienia głos w sposób behawioralny. To próba przywrócenia głosu do odpowiedniego poziomu, który może być realistycznie osiągnięty, i taki, który sprosta zawodowym i społecznym potrzebom pacjenta. Technika wykorzystuje wiele mechanizmów, bez użycia siły, nawet bez myślenia!” Najistotniejszym elementem techniki jest rurka zanurzona w wodzie. Dedykowana jest ona dla wielu funkcjonalnych i organicznych zaburzeń głosu (dysfonie, guzki głosowe, polipy, dysfonie o podłożu psychogennym, porażenie fałdów głosowych, bezgłos, presbyfonia) oraz znajduje zastosowanie w leczeniu okołochirurgicznym, jako efektywna terapia głosu przed i po zabiegach. Technika ta jest również przydatna dla śpiewaków i wokalistów. Mogą wykorzystywać tą metodę jako rozgrzewkę wokalną i ćwiczenia rozluźniające oraz do ustawienia prawidłowej pozycji głosu. Poprzez rozluźnienie odpowiednich grup mięśni zwiększa się świadomość mechanizmów działających w obrębie traktu głosowego. Metoda ta może być wykorzystywana w technikach takich jak „messa di voce”, czy przy obniżaniu pozycji krtani.

Jak rozpocząć terapię głosu?

Napisz do nas

Umów się na wizytę

    Newsletter

    Bądź z nami na bieżąco - dołącz do naszego newslettera.